Blog

5 dôvodov, prečo by si mal ísť na duál

image_pdfimage_print

Končíš strednú školu a premýšľaš, čo ďalej? Zváž možnosť študovať, byť o krok vpred a zároveň finančne nezávislý.

Počul si už niekedy o tom, čo je to duálne vzdelávanie? V našich slovenských končinách ide o pomerne mladú záležitosť, no napríklad v Nemecku fičí už dlhé roky.

Nevieš, či sa ti oplatí uprednostniť práve duál? Rozhodni sa sám na základe našich dôvodov:

  1. Naučíš sa všetko, čo budeš potrebovať v praxi

Skĺbenie teórie s praxou je niečo, čo ti u nás ponúkame. Oproti klasickej škole, kde obvykle len sedíš a počúvaš, je duál iný. Za tri roky máš čím ďalej, tým viac praktických hodín vo firme a menej vyučovacích hodín v triede.

  1. Platená prax

Potrebuješ si zarobiť, no bojíš sa, že nebudeš stíhať? U nás je to vyriešené! Namiesto toho, aby si si musel hľadať brigádu, zarábaš priamo počas štúdia. Je to veľmi jednoduché. Prax, ktorej je napríklad v 2. ročníku 70 %, kým v škole tráviš 30 % svojho času, je platená od hodiny.

  1. Štipendium

Ani u nás nechýba možnosť získať motivačné štipko, ktoré ťa každý mesiac poženie k ešte lepším výkonom.

  1. Makáš v super firme

Už premýšľaš, kde sa dá ísť na duál? V Košiciach ti všetky tieto výhody a kvalitnú prípravu do života dá najväčšia IT firma v regióne – T-Systems Slovakia. Za 3 roky stráviš čoraz menej hodín na SPŠ elektrotechnickej, s ktorou spolupracujeme, a viac času tráviš na Žriedlovej 13. Praxuješ priamo na oddeleniach, v reálnych tímoch s profesionálmi priamo z odboru. IT-čkári majú predsa tú najlepšiu povesť a s tými našimi sa budeš denne stretávať.

  1. Za chyby sa (ne)platí

Mýliť sa je ľudské a my vieme, že si v zácviku. Počas praxe v reálnom pracovnom tíme ti chrbát kryjú naši IT experti, ktorí vedia, že sa iba učíš. Pomôžu ti zvládať stresové situácie, spolu napravíte všetky nedostatky a ty sa len zlepšíš v profesii, ktorej sa chceš venovať.

A na záver to najlepšie. Po 3 rokoch štúdio-praxovania vyjdeš z duálu ako IT odborník, ktorý má aj znalosti, aj zručnosti, aj peniaze. A má ešte aj isté miesto v našej firme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *