Blog

Kolegovia z TC divízie v úlohe učiteľov na fakulte BERG

image_pdfimage_print

Bilancovanie po prvom polroku

Pred zhruba polrokom sme priniesli informáciu o tom, že divízia TC začala spolupracovať s fakultou BERG na Technickej škole v Košiciach. Naši ľudia z T-Systems Slovakia začali študentov v rámci vybraných učebných predmetov učiť projektový manažment.

 

Študenti, ktorí si osvoja pravidlá projektového manažmentu a naviac sa popritom naučia nemecký jazyk budú pre nás ideálnymi adeptmi na budúcich zamestnancov. Najväčšiu zásluhu má na celom programe Radovan Šalitroš (na obrázku vyššie), ktorý pomáhal vytvoriť učebné osnovy a celý učebný plán rok dopredu. Okrem Radovana sa na študentov zakaždým tešia ďalší lektori z TC divízie, a to Lenka Nováková, Júlia Marcinčinová, Peter ImrichLadislav Lorinc.

Príprava „kostry“ vyučovania zabrala mesiace

Radovan pripravil základnú kostru vyučovania a lektori si už vypracovali potom tú svoju časť. Každý si vybral tému, ktorej rozumie najviac. Peter si napríklad zobral agile, v tomto čase veľmi populárny.

Naši mladí lektori so študentmi veľa skúseností nemali, čiže logicky sa museli postupne „oťukať“, spoznávať a nastaviť si komunikáciu. Júlia sa stretla aj s názorom jedného študenta, ktorý jej vysvetľoval, že on projektový manažment potrebovať nebude, keďže po skončení školy chce „len“ prevziať vedenie firmy svojho otca. Vtedy študentom na konkrétnom príklade lektori vysvetľovali, že projektovým manažmentom je napríklad aj stavba domu, alebo kúpa auta. Od tej hodiny sa pred každou prednáškou všetci zamyslia nad témou prednášky – ako by sa dala využiť v praxi, aby si to študenti vedeli predstaviť v reálnom živote. Vysvetľuje sa v „ľudskej reči“ a skôr sa ide cez „story telling“.

Zo začiatku sa nás báli

Momentálne je študentov okolo osemdesiat a sú z rôznych ročníkov – prváci, štvrtáci a piataci. Peťo hovorí: „Zo začiatku sa nás báli, po cvikách sa to zmenilo, viac sme sa spoznali. Prváci ešte nevedia oceniť, že prišiel človek z externého prostredia niečo im odprednášať. Študenti začnú rozmýšľať nad svojou reálnou budúcnosťou až pomaly pri písaní svojej diplomovej práce. O rok to bude iné, v druhom ročníku štúdia projektového manažmentu už budú študenti, ktorých to bude naozaj zaujímať.“

Na konci letného semestra vydáme najlepším certifikáty

Laci Lorinc hovorí: „Po roku si spolu s fakultou sadneme a dohodneme sa ako ďalej, či potrebujeme urobiť v štúdiu nejaké zmeny, alebo nie. Na konci roka dostanú najlepší študenti certifikáty. Istým spôsobom si chceme odkontrolovať kvalitu a dať certifikát s hlavičkou T-Systems naozaj len tým najlepším. Hovoríme tu o tridsiatich študentoch.“

Momentálne sa nepočíta s výučbou na inej škole, zatiaľ si TC divízia bude držať fakultu BERG. Po skončení letného semestra prídeme s ďalšími informáciami a vstupmi aj od samotných študentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *