Blog

Kolegovia z Finance and controlling vedia, ako potešiť choré deti

image_pdfimage_print

Aj keď je práca našich kolegov z Finance&Controlling Business Service Centra (FC BSC) predovšetkým o číslach a uzavierkových termínoch, nezabudli v tomto predvianočnom čase aj na tých, ktorí to najviac potrebujú. Veď urobiť dobrú vec a podať pomocnú ruku nie je také zložité. Presvedčte sa sami a čítajte ďalej.

Duch Vianoc so sebou prináša čas, kedy sme viac ochotní a schopní vnímať potreby a želania iných. Výjdeme zo svojích dennodenne zabehnutých pracovných koľají a o čosi viac načúvame svojmu okoliu. Tento čas je tiež neodmysliteľne spojený aj s pomocou pre tých, ktorí v živote nemali také šťastie ako my. Práve preto sa naši kolegovia z FC BSC rozhodli pomôcť onkologicky chorým deťom, ktoré podstupujú náročnú onkologickú liečbu na Oddelení detskej onkológie a hematológie Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach a to za pomoci neziskovej organizácie Svetielko pomoci.

V čase od 11. do 12. decembra sme zorganizovali materiálnu zbierku, v rámci ktorej sme dobrovoľne prispeli onkologicky chorým deťom z Košického a Prešovského kraja. Darcovia prispeli predovšetkým dezinfekčnými prostriedkami, ako sú antibakteriálne mydlá, utierky, roztoky Sanytolu na dezinfekciu rozličných povrchov, ktoré sú pre onkologicky choré deti veľkou pomocou, keďže ich imunitný systém je v rámci agresívnej liečby značne narušený a každé virotické, či infekčné ochorenie je pre nich veľkou komplikáciou na ceste k uzdraveniu.

Tieto dezinfekčné prostriedky budú použité aj pri prevádzkovaní detského mobilného hospicu Svetielka pomoci, vďaka ktorému môžu nevyliečiteľne choré deti tráviť svoje posledné dni života v prostredí domova spolu so svojími najbližšími. Pre realizáciu tvorivých dielní sa nám podarilo vyzbierať farbičky, pastelky, fixy, farebné papiere, plastelinu, omaľovánky, koráliky, výkresy a detské rozprávkové knihy, ktoré budú použité v rámci arteterapie, ktorá má v procese liečby svoje nezastupiteľné miesto. Aj týmto spôsobom sa môžu nie len deti, ale aj ich rodičia odreagovať a aspoň na chvíľku zabudnúť na svoje problémy a obavy. Veď terapia umením je v ekonomicky rozvinutých krajinách bežnou súčasťou liečebno-terapeutického procesu.

Aj tento počin je jedným z mnohých dôkazov toho, že naša firma okrem poskytovania kvalitných služieb a nadčasových technických riešení svojím zákazníkom má vo svojej firemnej DNA zabudovanú aj ochotu pomáhať a podeliť sa so svojím okolím.

1 komentár na “Kolegovia z Finance and controlling vedia, ako potešiť choré deti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *