Blog

Kolegovia, dobrovolníci, ziskali ste krásne ocenenie. Gratulujeme!

image_pdfimage_print

Unikátny projekt pre vzdelávanie dôchodcov AjTy Senior, niekoľkoročné zapájanie sa do celoslovenskej akcie Naše mesto, pro bono semináre pre tretí sektor a ďalšie aktivity na podporu dobrovoľníctva v regióne. Vďaka práci jednotlivcov, dobrovoľníkov – našich kolegov by sa nám  nomináciu na krajské ocenenie Srdce na dlani v kategórii firemné dobrovoľníctvo získať nepodarilo. Ďakujeme za vašu pomoc a húževnatú prácu kolegovia!

Cenu udelilo Dobrovoľnícke centrum Košického kraja pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníctva. Krajské srdce na dlani je ocenenie určené dobrovoľníkom, organizáciám či skupinám dobrovoľníkov, ktorí svojou činnosťou prispeli k pozitívnej zmene života jednotlivcov alebo rôznych skupín obyvateľov a pôsobia na území Košického kraja.

Titul Dobrovoľník roka 2016 v Košickom kraji a cenu Krajské srdce na dlani získala skupina deviatich dobrovoľníkov združená v košickej pobočke organizácie Europacolon Slovakia. Ide o bývalých onkologických pacientov, ktorí súčasným pacientom na pravidelných stretnutiach poskytujú informačnú a laickú psychologickú podporu a prinášajú nádej, že nad ochorením sa dá zvíťaziť.