Blog

Úspešní absolventi SAP Akadémie

image_pdfimage_print

Program, ktorý bol oficiálne spustený 9. januára 2014 už má svoju štvrtú vlnu absolventov. SAP Akadémia začínala na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ, neskôr sa zapojila aj Technická univerzita, fakulta FEI, pridala sa fakulta BERG, no a o SAP už prejavili záujem aj strojníci a ekonómovia z Podnikovohospodárskej fakulty.


SAP akadémiu podporuje košické združenie IT Valley a program funguje aj vďaka firme T-Systems (TSSK). Veď práve odporníci tejto spoločnosti zoznamujú študentov so základmi SAPu. Možno sa pýtate prečo je záujem vysokých škôl stále väčší. Je to prirodzený vývoj. Každý sa rád priučí niečomu, čo vie v budúcnosti dobre zúžitkovať. Je to plus výhoda ako sa uplatniť na trhu práce. Ako študentom povedal Martin Džbor, riaditeľ odboru Stratégie TSSK: „Teraz ste síce trávili pondeľňajšie večery v škole, v učebniach s počítačmi a vaši spolužiaci niekde hrali kolky, ale budúcnosť ukáže, že sa vám to vyplatilo.“

Študenti odboru Hospodárska informatika si dnes, 10. mája, preberali certifikáty svedčiace o tom, že ukončili SAP Akadémiu, smer SAP System Administrator a SAP Programátor. Týchto dvadsaťšesť študentov promuje o rok, ale už teraz majú v rukách „papier“, ktorý im môže umožniť brigádovať vo firme, kde sa pracuje so SAP technológiami. Pred samotným absolvovaním Akadémie študenti ukončili aj úvod do SAPu, a to „Základy technológie SAP“. Každý pondelok od piatej do ôsmej hodiny sa v zimnom aj v letnom semestri študenti učili ako pracovať v SAP systéme. Okrem smeru SAP administrátor a programátor ešte existuje aj SAP Používateľ. Budúci rok sa zrejme bude otvárať aj SAP Konzultant.

Na otázku, či sa im štúdium SAPu osvedčilo odpovedal Tomáš takto: „Táto akadémia mi rozšírila obzory, je to dobrá pridaná hodnota. Štúdium nebolo ťažké,“ „V rámci možností“: posmial sa Juraj. V skupinke študentov sme našli aj zopár dievčat, čiže aj ženské pohlavie si vie so SAPom poradiť. Učitelia poznamenali, že štúdium nebolo až také náročné, ale zopár študentov odpadlo. Samotný certifikát svedčí o tom, že sa študenti naučili základy SAP technológie. základy Lunixu pre SAP, že sú schopní administrovať SAP system a Oracle databázy.
Pogratulovať študentom prišiel aj dekan prírodovedeckej fakulty UPJŠ Gabriel Semanišin. Spolu s Martinom Džborom študentom zagratulovali a odovzdali im certifikáty.

Program SAP Akadémie môžu využívať vysoké školy vo východoslovenskom regióne a rastúci záujem o tento smer signalizuje, že akadémia má zmysel. Okrem toho, že študenti vstrebávajú teóriu v školských laviciach, chodia aj na prax do reálnych priestorov firmy T-Systems.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *