Otvorili sme Experience Lab – nový priestor pre ľudí

We are proud to make you shine„, veríme, že zažiari nielen nový Experience Lab, ale hlavne ľudia v ňom.

Nový Experience Lab, ktorý spoločnosť T-Systems Slovakia (TSSK) otvorila v priestoroch Cassovar Business centra bude slúžiť viacerým účelom. Na svoje si tam prídu fanúšikovia počítačových hier, mladí „startupisti“ či návštevníci zo strany predstaviteľov spoločnosti a štátu.

Každý nováčik prechádzajúci prvým vstupným dňom v spoločnosti TSSK sa ocitne v novom priestore, takzvanom Experience Labe. Dostane prvé informácie týkajúce sa jeho ďalšieho pôsobenia na novom mieste. Info o spoločnosti, bezpečnosti práce, platnom kódexe, o spôsobe komunikácie v spoločnosti, kde má hľadať aké kontakty, atď. Aby to nebolo len také obyčajné zoznamovanie sa s novým prostredím, vymysleli sme na nováčikov prezentáciu formou počítačovej hry. Pokiaľ na začiatku vstupuje nováčik do procesu ako avatar bez akejkoľvek výzbroje, na konci svojho prvého dňa odchádza ako superhero so všetkým, čo potrebuje. Koncepciu „welcome“ dňa prezentovala Katarína Kiseľová z oddelenia Ľudské zdroje. Spomenula aj výhodu labu pri kontakte so študentami. Je to atraktívny priestor pre mladých ľudí a my plánujeme osloviť okolo 600 študentov ročne.

Katarína Kiseľová z oddelenia Rozvoj Ľudských Zdrojov

Priestory labu budú aktívne využívať aj zamestnanci TSSK. Jedna z dvoch miestností je kompletne vybavená na hranie počítačových hier. Po pracovných hodinách tak môžu hráči v digitálnom svete súťažiť v koncepte „e-Games“. Naša materská spoločnosť Deutsche Telekom podporuje odvetvie e-športov a dokonca sponzoruje jeden z najúspešnejších tímov. Vedeli ste, že sektor e-hier vzrastá každým rokom o 30 percent? Najvyššiu súťaž sleduje 100 miliónov fanúšikov. Za projektom e-hier u nás v labe stojí Peter Holan, z útvaru Classic IT (na fotke nižšie).

Peter Holan objasňuje koncepciu e-games

Peter Breyl z útvaru Tel IT je jedným zo zakladateľov Innovlabu, ktoré má byť centrom startupov podporovaných spoločnosťou TSSK. Ako Peter hovorí: „Chceme podporovať dobré nápady a celkový startupový systém v regióne„. Jedným z už realizovaných projektov bol projekt Sám v múzeu, ktorý pomáha slabozrahým a nevidiacim „vidieť“ vystavované objekty. Startaupmi chce Peter zlepšovať život ľudí v regióne.

Innovlab – miesto pre startupy predstavil Peter Breyl

Experience lab bol slávnostne otvorený 28. mája. Pri strihaní magentovej stuhy boli prítomní šiesti predstavitelia spoločnosti, začínajúc senior viceprezidentom pre Globálny trh Marcom Dubanowskim a výkonným riaditeľom TSSK Danielom Giebelom. Nožnice držali ešte Peter Holan, Peter Breyl, Viceprezident pre Ľudské zdroje Peter Fischer a zástupca za Správu budov Ján Gajdoš.

Marco Dubanowski s Jánom Gajdošom si zahrali virtuálny hokejový „match“

Vlastníkom Experience labu je Komunikačné oddelenie TSSK pod vedením Juraja Probalu. O vlastníctve labu svedčí aj magentový kľúč od riaditeľa Daniela Giebela, ktorý slávnostne odovzdal. Juraj predstavil aj nové logo, stelesňujúce včelí úľ. Vytvoril ho Dan Urban, grafický dizajnér pracujúci v spoločnosti. Písmeno X pritom predstavuje miesto s ukrytým pokladom. Aj lab má byť „úľom“, kde sa budú stretávať kreatívni ľudia s nápadmi, vášniví hráči, predstavitelia vážených inštitúcií a študenti. Majú priestor, v ktorom môžu diskutovať o najnovších trendoch vo svete IT technológií.

Ako vidíte, kľúč od Experience labu rozhodne nie je žiaden kľúčik …

Napísala: Kristína ZÁTHURECZKÁ – Komunikačné oddelenie
Foto: Róbert PETRÍK – Komunikačné oddelenie