Blog

Sme zamestnávateľom, ktorému záleží na rodine

image_pdfimage_print

Rodina nie je (iba) dôležitou súčasť života. Rodina je všetko!

– Michael J. Fox

Rodinné putá a zázemie, ktoré zdieľame s našimi rodinnými príslušníkmi, sú často základom, bez ktorého by sa iba ťažko tvorila „nadstavba“. Uvedomujeme si preto, že je potrebné vytvárať nielen priateľské pracovné prostredie, ale aj pro-rodinné zázemie.

Každý sme iný a čo vyhovuje jednému, môže byť neprípustné pre iného – preferujeme rôzne typy práce, pracovného prostredia, niekto radšej pracuje ráno, iný večer, máme rôzne očakávaia na platové ohodnotenie či odmeny. Napriek tomu sa všetci potešíme, ak nám náš zamestnávateľ ponúkne okrem základnej odmeny za prácu aj niečo navyše. Či už je to flexibilný pracovný čas, práca z domu alebo balík výhod, ktorý je určený nielen pre zamestncov, ale aj pre ich rodinných príslušníkov.

Buď fit a zabav sa pri tom!

V T-Systems Slovakia sme vytvrorili balík benefitov, ktorý si naši zamestnanci môžu užívať spolu so svojou rodinou počas celého roka. T-Systems Športovo-zábavný areál na Alejovej ulici je otvorený celoročne a svojou vybavenosťou ponúka možnosti pre najrôznejšie športové a zábavné aktivity všetkým vekovým kategóriám. Vďaka niekoľkoročnej finančnej podpore našou spoločnosťou tak vzniklo športovo-zábavné centrum, ktoré denne navštevujú rodiny s deťmi a športovci. Pre našich zamestnancov a ich rodiny – jedného dospelého člena mimo firmy a tri deti je vstup do areálu zdarma.

Najkrajšou a najobľúbenejšou časťou roka sú pre deti takmer stopercentne letné prázdniny. Ak sú navyše plné zážitkov a zábavy, radosť je o to väčšia. U nás sme deťom letnú sezónu 2018 otvorili oslavou Dňa detí (Kids Day), aby sme spolu s nimi oslávili ich veľký sviatok. A oslavovalo sa naozaj vo veľkom štýle – udalosť s názvom Letecká akadémia (Fly Academy) sa konala v areáli Múzea letectva pri košickom letisku.

Letné kempy

Nájsť si nových kamarátov, zašportovať si, zahrať si zaujímavé hry. Toto všetko a viac je súčasťou programu v letných kempoch (summer camps). Kempy majú formu týždenného denného programu, ktoré naša firma pre „magentové deti“ organizuje v čase letných prázdnin. Rodičia si spolu s deťmi môžu vybrať z troch typov kempov, podľa toho, aký je vek dieťaťa a aké sú jeho záujmy. Tento rok sa letných kempov zúčastnilo viac ako 200 detí.

Na čo sa tešíme

Či už chceme, alebo nie, leto a všetky príjemné letné aktivity sú na konci. Druhá polovica roka však so sebou prináša ďalšie zaujímavé udalosti. Tento rok po druhý krát organizujeme Magenta Fest, ktorý má oproti minulému roku parádny benefit – pravidlo 1+ 1. Každý zamestnanec, ktorý sa zúčastní hudobného festivalu, si môže pozvať jedného priateľa alebo rodinného príslušníka a zdieľať tak náš magentový svet.

Je prirodzené, že sa zaujímame o svojich najbližších a sme zvedaví, kde pracujú a čo robia. Čo tak ukázať našim rodinám prostredie, v ktorom sa dennodenne nachádzame? V zimmých mesiacoch otvárame dvere T-Systems Slovakia rodinným príslušníkom či priateľom našich zamestnancov. Zároveň je deň otvorených dverí prepojený s vianočným workshopm určeným pre našich najmenších. Deti si tak môžu počas dňa nielen posedieť v konferenčnej miestnosti a pozrieť si priestory firmy, ale aj využiť svoju kreativitu a potešiť rodiča vlastnoručne vyrobeným darčekom na workshope.

Začiatok decembra a deň sv. Mikuláša je krásnym úvodom do predvianočného obdobia. Skúsenosť hovorí, že je úplne jedno či máme 10 alebo 50 rokov – aj tak nás poteší topánka naplnená sladkosťami či malým darčekom od Mikuláša. Aj my každoročne chystáme pre deti našich zamestnancov mikulášske balíčky so skladkosťami, i keď bohužiaľ nevieme zaručiť, že balíčky sa k deťom aj dostanú (zopár rodičov sa priznalo, že je viac než ťažké odolať čokoláde). Okrem toho pripravujeme pre deti súťaž o lístky na divadelné predstavenie určené špeciálne pre detského diváka.

Mamičky a oteckovia

Obdobie očakávania nového člena rodiny a potom narodenie bábätka je jednou z najradostenších udalostí v živote. Chceme, aby si aj oteckovia mohli spolu s mamičkami vychutnať túto neopakovateľnú udalosť. Novopečeným oteckom preto ponúkame deň voľna navyše – Deň otcov (Fathers Day). S rodičmi, ktorí ostávajú na rodičovskej dovolenke, chceme aj počas tohto obdobia ostať v kontakte. V máji tohto roku sme sa preto rozhodli usporiadať stretnutie, na ktorom sa so svojimi kolegami a tímlídrami stretlo 96 mamičiek na materskej dovolenke.

V balíčku benefitov pre všetkých zamestnancov ponúkame tiež rôzne zľavy pre rodiny s deťmi na edukačné, športové a zábavné aktivity. Podporujeme materské školy, detské centrá a jazykové školy, v ktorých si deti našich zamestnocov môžu uplatniť rôzne zľavy.

Veríme, že sila rodinných zväzkov je dôležitou súčasťou života. Preto chceme dosiahnuť najlepšie výsledky nielen v oblasti poskytovania IKT služieb svojim zákazníkom, ale tiež v udržaní spokojnosti našich zamestnancov a ich rodín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *