Blog

T for all, all for T – nové výzvy, nové projekty

image_pdfimage_print

5 ROKOV ZODPOVEDÉHO PODNIKANIA PRINIESLO REGIÓNU ZMENY

 Košice, 14. decembra 2017 – V piatom ročníku grantového programu spoločnosti T-Systems Slovakia a Karpatskej nadácie,  „T“ for all, all for „T“ bude podporených 10 projektov.

Prijímateľmi podpory sú neziskové organizácie a občianske združenia na východnom Slovensku, ktoré aktívne reagujú na potreby komunít v oblasti kvality životného prostredia, trávenia voľného času, pohybových a športových aktivít. Program je zároveň aj zamestnaneckým programom a rozvíja dobrovoľnícku angažovanosť zamestnancov IT spoločnosti.

 Košické sídliská ožijú farbami a aktivitami pre tvorivé komunity, Šarišský hrad zlepší podmienky pre svojich návštevníkom a vytvorí priestor pre detské kino, milovníci športu a aktívneho pohybu si budú opäť môcť zmerať sily v triatlone, deti so zdravotným znevýhodnením a ich rodiny objavia nové možnosti spoločného trávenia voľného času a  detské ARO v Košiciach zvýši kvalitu svojho technického vybavenia.

 Pestrá paleta projektov a ich každoročne stúpajúci počet je dôkazom toho, že ľuďom na veciach v regióne naozaj záleží. Nápadov je mnoho a sme radi, že tým najlepším vieme dopomôcť, aby neostali iba na papieri ale pretavili sa do života okolo nás,” uviedla hovorkyňa spoločnosti T-Systems Slovakia s.r.o., Katarína Trnová.

 5 rokov grantového programu, ktorý realizujeme v spolupráci so spoločnosťou T-Systems Slovakia s.r.o., to je už doba, ktorá je hodná bilancovania.,hovorí Laura Dittel, riaditeľka nadácie. „Program umožnil mnohým aktívnym obyvateľom regiónu pochopiť, že keď sa chce, tak sa aj dá. Podporil viaceré organizácie, ktoré začínali z nuly a dnes sú za nimi viditeľné výsledky,“ skonštatovala.

O finančnú podporu sa v tomto ročníku uchádzalo 37 projektov.

Zoznam podporených projektov:

  • RECEM n.o. Košice, Kreatívne hry pre deti / Creative games for kids
  • OZ Barlička, Prešov, Komunitné leto pre všetkých
  • Strážcovia pravých pokladov storočí, Gelnica, Infosystém hradu Šariš
  • Rodinné centrum Stonožka Košice, Košice, STOnožičiek, STOručičiek
  • Akadémia Bojového Umenia, Sabinov, 100 Ročná história v dreve
  • Nový film, Prešov, Detský svet filmu
  • Krajina nepoznaná, Košice, Spolu bez hraníc
  • 3-atlon, Košice, Košický triatlon 2018
  • Detské ARO Košice, Košice, Hrudná drenáž 21.storočia
  • Klub 3F, Košice, Urban Art Fest

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *