Aké inteligentné technológie môžete integrovať do svojej kúpeľne a kuchyne?

Čo tak mať kúpeľňu a kuchyňu nabitú tými najmodernejšími technológiami? A nielen to, ale i celý domov? Vďaka inteligentným vymoženostiam by ste sa mohli každé ráno prebúdzať do dokonale pripraveného prostredia. Čo všetko je v ponuke?

Úsporné a inteligentné vodovodné batérie

Hovoria vám niečo inteligentné vodovodné batérie?
Najzásadnejšou inováciou je bezdotykové ovládanie, vďaka ktorému bude kúpeľňa oveľa hygienickejšia a nebude vyžadovať tak častú dezinfekciu.
Bezdotykové ovládanie si vynachvália aj gazdinky a milovníci varenia. Nemusíte viac chytať kohútik špinavými rukami a po každom varení ho drhnúť od mastnoty. Ušetrite si prácu i čas na príjemnejšie činnosti.

Niektoré bezdotykové batérie navyše vďaka Bluetooth pripojeniu umožňujú jednoduchú konfiguráciu batérií cez smartfón, no a bonusom je krásny, nadčasový dizajn.

Úsporné vodovodné batérie pekne dopĺňajú moderné kuchynské drezy a zefektívnia všetky procesy, či práve varíte, umývate zeleninu alebo sa pasujete s kopou riadu. Vďaka perlátoru sa voda mieša so vzduchom, a tak je prúd plnší a jemnejší. Vy to však nijako nepocítite, až pri ročnom zúčtovaní sa budete tešiť.
Niektoré batérie sú vybavené aj senzormi alebo časovačmi, takže voda bude tiecť len vtedy, keď to bude potrebné. Tým sa zabezpečí efektívnejšie využívanie vody a minimalizuje sa zbytočné plytvanie zdrojmi.

Ďalším hitom v modernej kúpeľni sú inteligentné sprchové systémy. Pomocou vstavaného dotykového panelu si môžete navoliť jedinečné parametre vodného rituálu – teplotu vody, tlak prúdu či wellness program. Displej zobrazuje presnú teplotu a dobu sprchy.

Zdroj: https://www.intercom.sk/sprchovy-termostaticky-system-s-kurou-wellfit–hansaemotion/

Čo môžeme očakávať v budúcnosti?

Technológie sa vyvíjajú raketovým tempom a preto sa pomaly môžeme pripraviť na príchod multifunkčných batérií, ktoré sú snom kulinárskych nadšencov. Tieto batérie presahujú tradičný dizajn a obsahujú funkcie, ktoré uspokojujú rôzne potreby v kuchyni – na požiadanie si načapujete perlivú vodu, vriacu vodu na čaj alebo chladenú filtrovanú vodu. Jedným dotykom.

Kúrenárske systémy doplnené o smart vychytávky

Smart termostaty a termostatické hlavice na radiátoroch patria k inteligentným riešeniam, s ktorými si môžete presne nastaviť vykurovanie v celej domácnosti.

Inteligentný termostat je mozog celého vykurovacieho systému. Funguje na báze programovania a senzorov, ktoré snímajú teplotu, prítomnosť osôb, vlhkosť vzduchu či kvalitu ovzdušia. Podľa týchto údajov dokáže regulovať optimálnu teplotu v kúpeľni, kuchyni, spálni i obývačke. Teploty v týchto miestnostiach by sa mali líšiť, v spálni stačí 19°C, v kúpeľni okolo 22-23°C.

Aj sami si môžete naprogramovať denný alebo týždenný harmonogram, kedy a na akú teplotu sa má daný priestor vykurovať. Jednoducho zadáte vaše preferencie pre dni, kedy ste v práci, večer doma či cez noc. Termostat potom tieto nastavenia presne dodržiava.

Termostatické hlavice bezdrôtovo komunikujú s hlavnou jednotkou a riadia vykurovanie každého radiátora samostatne. Ich hlavná výhoda spočíva v možnosti regulovať teplotu v každej miestnosti individuálne. Nemusíte tak prebytočne vykurovať celý dom/byt rovnako. Výrazne to šetrí energiu a náklady na vykurovanie.