Hľadáte telefón do 200 eur? Máme super tipy

Telefón je dnes viac ako zariadenie na telefonovanie. Bežne ho využívame nielen na sledovanie multimediálneho obsahu či tvorbu fotografií, ale čoraz viac aj na bezkontaktné platenie v obchodoch alebo sledovanie športových aktivít. Hoci sa cena tých najlepších zariadení sa pohybuje rádovo v stovkách eur, máme pre vás dobrú správu. Aj s nižším rozpočtom kúpite kvalitný telefón.

Výber telefónu do 200 eur

Aby sa výrobcovia zmestili do cenového limitu, hľadajú spôsoby, kde môžu ušetriť. Najčastejšou voľbou je veľkosť operačnej pamäte a úložiska. Odporúčame vám preto zvoliť si tie najvyššie varianty, ktoré v tejto kategórii telefónov nájdete – väčšinou je to operačná pamäť 4 GB a kapacita úložiska 128 GB.

3 tipy na smartfón do 200 eur

Samsung Galaxy A14 disponuje v základnej výbave Full HD displejom, 4 GB operačnej pamäte a 128 GB úložiska. Disponuje aj fotoaparátom s rozlíšením až 50 Mpx, konektivitou NFC umožňujúcou platby mobilom a rýchlym nabíjaním. Tento model je prevedení Dual SIM, môžete v ňom teda súčasne využívať až 2 telefónne čísla.

Ak ste fanúšikom značky Motorola – model Moto g42 je to najlepšie, čo v cenovom rozpätí do 200 eur tento výrobca ponúka. Poteší vás 6,4 palcový OLED displej s Full HD rozlíšením, kvalitná 50 Mpx kamerou aj technológia NFC. V porovnaní s jeho predchodcom g41 stavil výrobca aj na výkonnejší procesor. Medzi mínusy patrí pomalšie nabíjanie.

Do ceny 200 eur sa veľmi tesne zmestí aj Xiaomi Redmi Note 12. Rovnako ako Samsung Galaxy A14 disponuje 4 GB RAM a 128 GB úložiskom. Štandardom je konektivita NFC a kvalitný fotoaparát.

K výhodám určite patrí výkonnejší procesor Snapdragon 685, AMOLED displej a rýchle nabíjanie batérie s kapacitou 5000mAh. Vo verzii podporujúcej 5G je zatiaľ tento model výrazne drahší.

Viac telefónov do 200 eur aj porovnania rôznych modelov nájdete v článku od TouchIt.