IT sektor na Slovensku – ktoré sú 3 najziskovejšie firmy?

IT sektor na Slovensku je na takú malú krajinu pomerne bohatý a na trhu máme  niekoľko veľkých, úspešných firiem s presahom aj do zahraničia. Ktoré sú 3 najväčšie IT firmy na Slovensku? 

Podľa PC Revue IT ročenky 2021 sú 3 najziskovejšie a slovenské IT firmy Hyperia, Quality Unit  a ProData. Na Slovensku je úspešných IT firiem oveľa viac, veľmi nás prekvapilo, že najznámejšia slovenská firma Eset v rebríčku klesla. 

ProData – malá spoločnosť, ktorá má veľké ciele

Spoločnosť ProData, s. r. o., vznikla v roku 2011 ako úzko vyprofilovaná firma, ktorú tvorili hlavne kamaráti z odboru. V roku 2012 získali strategického investora a začali sa venovať aj vývoju. V tom istom roku sa stali exkluzívnym partnerom Microsoftu hlavne vďaka flexibilite a kvalite ľudí vo firme. Nedávno sa firme podarilo rozšíriť našu divíziu aj o Linux, Unix a o VMware.

Quality Unit

Quality Unit bola založená v roku 2004 ako spoločnosť zaoberajúca sa vývojom softvéru. Hlavným úsilím bol vývoj webových aplikácií. Od začiatku vždy mali dvojité marketingové zameranie. Zatiaľ čo sa sústreďujú na vývoj vlastných najpredávanejších produktov, fungujú aj ako zákazková dizajnérska skupina, ktorá vytvára kvalitné webové aplikácie pre externých klientov. Poskytujú kompletný servis od prvotnej konzultácie cez realizáciu projektu až po priebežnú podporu a údržbu. Quality Unit neustále vydáva nové produkty.

Hyperia

Malá firma zo Žiliny má presah aj do zahraničia. Hyperia je niečo ako “inkubátor projektov”. Všetko tvoria od nuly, na kompletku – inhouse. Majú vlastné projekty, ktoré rozvíjajú a predávajú ďalej. Letákový agregátor, finančné porovnávače a komunitný web o receptoch a varení – to sú tri hlavné divízie spoločnosti Hyperia

Slovenský IT sektor je zaujímavý. Poznáte tieto tri najziskovejšie firmy?