WhatsApp integruje digitálnu peňaženku Novi pre globálne platobné prevody

WhatsApp naznačili pokračujúci vývoj pre Android beta verzie 2.21.23.10 a 2.21.22.17.

Pozorujeme novinku vo WhatsApp aplikácii a to, že integruje digitálnu peňaženku Novi, ktorá by používateľom umožnila uskutočňovať platby a prevádzať peniaze globálne prostredníctvom aplikácie a prostredníctvom banky alebo karty. 

EŠTE TO NIE JE POTVRDENÉ

Niektoré nedávne beta verzie WhatsApp pre Android navrhli aktualizáciu. Hoci WhatsApp ešte nepotvrdil integráciu, materský Facebook WhatsApp oznámil plány preniesť všetky svoje platby a finančné ponuky pod značku Nova a zároveň spustiť „Meta“ ako svoju novú obchodnú identitu.

XDA Developers uvádza, že nové riadky kódu naznačujú integráciu Novi. Text v kóde najmä ukazuje, že by to používateľom umožnilo posielať peniaze globálne prostredníctvom digitálnej peňaženky.

Používatelia WhatsApp môžu byť požiadaní, aby poskytli svoje osobné údaje na overenie pred povolením nového prostredia prevodu peňazí. Ďalej by sa od používateľov vyžadovalo, aby na overenie identity poskytli video selfie.

Koncom minulého mesiaca oznámil WhatsApp beta tracker WABetaInfo integračné referencie Novi v rámci beta verzie 2.21.22.17. 

ZNAČKA NOVI LAEBO FACEBOOK PAY? 

Krátko po tom, ako Facebook minulý mesiac spustil svoje premenovanie na „Meta“, David Marcus, vedúci oddelenia FinTech v Meta, oznámil, že materská spoločnosť zjednocuje svoju jednotku platieb a finančných služieb a produkty pod značku Novi.

„Niektoré z týchto produktov sú označené značkou Facebook Pay, niektoré sú neznačkové a naša peňaženka funguje pod značkou Novi. Postupom času teda zjednotíme všetky existujúce a budúce skúsenosti s platbami a finančnými službami pod značkou Novi,“ uviedol výkonný riaditeľ.

Facebook pôvodne spustil svoju digitálnu peňaženku Novi ako malý pilotný projekt v USA a Guatemale, aby vstúpil do priestoru digitálnych remitencií. Zdá sa však, že presahuje tieto dva trhy a časom ponúka Novi veľkému počtu používateľov WhatsApp.

Je dôležité poznamenať, že počiatočné referencie naznačujúce novú integráciu pochádzajú konkrétne z kanálov beta testovania. To znamená, že WhatsApp (alebo materská Meta) môže mať rôzne plány. Zmena sa tiež pravdepodobne v blízkej budúcnosti neudeje v Indii kvôli regulačným obmedzeniam.