Zásuvky do kuchynskej linky – Čo musia spĺňať?

Dôležitým prvkom každej kuchynskej linky sú elektronické zásuvky. Slúžia predovšetkým na napájanie elektronických zariadení a spotrebičov. Štyri kritéria, ktoré musia pred použitím spĺňať si priblížime v článku. Povieme vám tiež ako si vďaka ním uľahčite prácu a mnoho ďalších informácií. 

Zásuvky do kuchynskej linky – Čo musia spĺňať? 

Kuchyňa je obľúbeným miestom v domácnosti. Pripravuje a varí sa v nej jedlo. Na to, aby sme mohli vytvárať chutné jedlá, múčniky alebo dezerty je potrebné mať vytvorený praktický priestor. 

Základom každej typickej kuchyne sú rôzne spotrebiče a príslušenstvo, ako je napríklad chladnička, sporák, rúra, drez a skrinky na skladovanie. Medzi ďalšie bežné položky, ktoré sa nachádzajú v kuchyni patrí riad, príbor a poháre so šálkami. Niektoré kuchyne majú aj mikrovlnnú rúru, umývačku riadu a ďalšie malé spotrebiče, ako je hriankovač, toastovač alebo kávovar. 

Neoddeliteľnou súčasťou kuchyne je kuchynská linka, okrem ktorej tu môže byť priestor na stôl alebo pult na prípravu jedál a jedálenský kút.

Kuchynská linka – základ každej kuchyne

Kuchynská linka je názov, ktorý sa vzťahuje na priestor pultu a skriniek nachádzajúcich sa v kuchyni, kde sa pripravuje a skladuje jedlo. Kuchynská linka je prevažne vyrábaná z materiálov, ako sú napríklad žula, mramor alebo laminát a iné. Skrinky obsahujú police na uloženie riadu, náčinia, misiek a hrncov. 

Moderný dizajn ponúka mnoho inovatívnych možností. Jednou z nich je aj možnosť vstavaných spotrebičov priamo do linky. Napríklad vstavaná varná doska alebo umývačka riadu.

Elektrické zásuvky do kuchynskej linky – najdôležitejší prvok kuchyne

Dôležitým prvkom každej kuchynskej linky sú elektronické zásuvky. Slúžia predovšetkým na napájanie elektronických zariadení a spotrebičov. Tieto zásuvky možno použiť na napájanie spotrebičov, ako je chladnička, sporák, rúra, mikrovlnná rúra, umývačka riadu a ďalšie malé spotrebiče, ako je napríklad hriankovač, mixér alebo kávovar. Elektrické zásuvky môžu byť tiež použité na nabíjanie elektronických zariadení, ako sú telefóny, tablety alebo notebooky. 

Najčastejšie sú umiestnené na vhodných miestach po celej kuchyni, napríklad v blízkosti pracovnej dosky alebo priamo v oblasti kuchynskej linky, prípadne drezu, aby k nim mali používatelia v prípade potreby jednoduchý prístup. Niektoré moderné kuchyne majú tiež USB zásuvky na nabíjanie zariadení ako sú smartfóny, slúchadlá, tablety a iná drobná elektronika.

Požiadavky pre zásuvky do kuchynskej linky

Základnými hodnotami, ktoré zásuvky musia spĺňať sú bezpečnosť a kvalita!

Zásuvky do kuchynskej linky by mali spĺňať požiadavky na bezpečnosť a kvalitu. Elektrické zásuvky by mali mať správne napätie a prúdové hodnoty pre spotrebiče, ktoré sa v kuchyni používajú. Pomáhajú nám udržiavať kuchyňu funkčnú a plne využiteľnú.

Elektrické zásuvky, ktoré sú integrované do kuchynských skriniek alebo pracovnej dosky sú skryté a inštalujú sa v oblastiach, kde budú najčastejšie potrebné. Nabíjanie malej elektroniky bude vďaka ním pohodlnejšie. Umožnia nám ľahko pristupovať k potrebným spotrebičom a zariadeniam, ako sú kávovary, mixéry, hriankovače atď.

Dva typy zásuviek pre kuchynské linky

Výsuvné zásuvky do kuchynskej linky a výklopné zásuvky sú typy zásuviek, ktoré sa dajú pri používaní vysunúť alebo vyklopiť z kuchynskej linky, alebo skrinky a keď ich už nebudete chcieť používať môžete ich zasunúť alebo zavrieť. Oba typy zásuviek sú skvelým spôsobom ako udržať kuchynské linky prehľadné a zároveň mať stále k dispozícií nenápadné a elegantné napájanie.

  • Výsuvné elektronické zásuvky, známe aj ako „pop-up zásuvky“ alebo „zasúvacie zásuvky“, sú zásuvky, ktoré sa inštalujú do kuchynskej linky alebo skrinky a v prípade potreby sa dajú predĺžiť vytiahnutím z miesta, do ktorého sú vsadené. Káble vám už viac nebudú vytvárať chaos na vašej pracovnej linke.
  • Výklopné elektronické zásuvky do kuchynskej linky, známe aj ako „flip-up zásuvky“, sú podobné výsuvným zásuvkám, no namiesto vytiahnutie majú zabudovaný výklopný systém. Tieto typy zásuviek sú navrhnuté tak, aby boli estetickejšie a diskrétnejšie.

Oba typy zásuviek musia spĺňať niekoľko kritérií, aby ich používanie bolo bezpečné a funkčné. Medzi hlavné 4 kritéria patria:

  • Odolnosť voči vode.
  • Odolnosť voči manipulácií.
  • Správna inštalácia pod dohľadom elektrikára.
  • Všetky elektrické zariadenia a zásuvky by mali byť nainštalované a udržiavané podľa pokynov výrobcu.

Ak budú tieto hlavné 4 kritéria splnené, môžete sa pustiť do využívania zásuviek. Ako si vďaka ním môžete uľahčiť a spríjemniť prácu v kuchyni? 

Priblížime vám to v nasledujúcich 4 bodoch. 

  •  Napájanie spotrebičov: Elektronické zásuvky vám umožňujú jednoducho napájať spotrebiče, ako je chladnička, sporák, rúra, mikrovlnná rúra, umývačka riadu, a ďalšie malé spotrebiče ako je hriankovač alebo kávovar. To eliminuje potrebu predlžovacích káblov a adaptérov a tiež vám to uľahčuje používanie spotrebičov a udržiava kuchyňu organizovanejšiu.
  • Nabíjanie zariadení: Elektronické zásuvky na kuchynskej linke možno použiť aj na nabíjanie elektronických zariadení, ako sú telefóny a tablety. To eliminuje potrebu pripájania a odpájania zariadení z iných zásuviek po celom dome alebo byte, vďaka čomu je používanie elektronických zariadení v kuchyni pohodlnejšie. 
  • Vstavané zásuvky: Niektoré kuchynské dosky a skrinky majú vstavané zásuvky, ktoré možno použiť pre malé spotrebiče alebo nabíjacie zariadenia. Tieto typy zásuviek sú diskrétnejšie a vďaka nim môže kuchyňa vyzerať čistejšie a upratanejšie. 
  • Výsuvné zásuvky: Výsuvné elektronické zásuvky sú zásuvky, ktoré sa inštalujú do kuchynskej linky alebo skrinky a dajú sa v prípade potreby predĺžiť.  

Zaujali vás tieto zásuvky, ktoré robia skvelý estetický dojem, pomôžu vám organizovať každý kúsok kuchyne a nie je finančne náročný?  Tak neváhajte a navštívte náš obchod https://www.datof.sk/vstavane-zasuvky/.