Nabíjačky elektromobilov

Elektromobily sú medzi vodičmi čoraz obľúbenejšie. Nielen kvôli šetreniu životného prostredia – pohon elektromotora je v skutočnosti lacnejší ako pohon klasického dieselového motora. V tomto článku sa pozrieme na to, kde sa dá nabíjať elektromobil okrem elektrických čerpacích staníc.

Nabíjanie elektromobilu

Batérie elektromobilu je možné nabíjať z 220 V, ale budete potrebovať špeciálny kábel, ktorý sa na jednom konci zapojí do auta a na druhom konci má zásuvku pre bežnú zásuvku.

Tento spôsob nabíjania trvá približne 3-4-krát dlhšie ako na nabíjacej stanici a trvá cca od 15 hodín. Mali by ste tiež zvážiť kapacitu batérie vozidla a prúdový limit povolený automatickými poistkami na domácom alebo bytovom elektromere, inak ochrana vždy vypne a preruší dodávku elektriny.

Spoločnosť GreenWay ponúka nabíjacie stanice pre domáce nabíjanie elektromobilov. Poďme sa pozrieť, ktoré to sú.

Typy nabíjačiek pre elektromobily

Enelion 1 Socket Wallbox – Enelion Wallbox umožňuje nabíjanie s výkonom 22 kW. Je vybavená nabíjacou zásuvkou typu 2 a čítačkou RFID a môže byť súčasťou siete nabíjacích staníc až s 90 zariadeniami Enelion.

Nabíjačka je vybavená grafickým displejom vyrobeným technológiou OLED, kde sa zobrazujú pokyny a podrobnosti o nabíjaní vo zvolenom jazyku. Používateľovi umožňuje získať všetky informácie potrebné na rýchly proces nabíjania. Je to užitočná najmä pri verejne prístupných zariadeniach. Pre maximálnu kompatibilitu s existujúcim elektrickým vozidlom je zariadenie vybavené zásuvkou typu 2. To umožňuje používateľovi využívať vlastný nabíjací kábel.

Enelion Stilo – Napriek malým rozmerom je ENELION STILO plnohodnotnou nabíjačkou s výkonom až 22 kW. Zariadenie je vybavené nabíjacím káblom zakončeným zástrčkou typu 2. Dá sa zavesiť na háčik, ktorý je konštrukčným prvkom zariadenia. Stav nabíjačky indikujú LED diódy na hornej strane zariadenia.

Etrel INCH pro – Nabíjačka Etrel Inch PRO je ideálnou nabíjačkou pre vašu firmu a dokonca aj pre vašu domácnosť. Táto kvalitná nabíjacia stanica má niekoľko výhod. Je vyrobená z pevného a odolného materiálu a má zabudovanú elektrickú ochranu. Táto inteligentná nabíjacia stanica riadi vaše náklady a dokonca aj príjmy tretích strán, ktoré sa nabíjajú vo vašej domácnosti. Nabíjačka má zabudovanú zásuvku. Malý LCD displej zobrazuje, či nabíjačka nabíja, kedy, ako dlho atď. Táto nabíjačka má zabudovaný istič zemného spojenia typu A + snímač jednosmerného poruchového prúdu 6MA. Nabíjačku môžete umiestniť na stenu, ale aj na montážnu základňu chrbtom k sebe, takže môžete nabíjať 2 autá na jednom mieste.

Výhody domácich nabíjacích staníc

Rozlúčka s čerpacími stanicami je hlavnou výhodou vlastníctva elektromobilu, ale môžete tiež minimalizovať počet návštev verejných nabíjacích staníc. Jednoducho prídete domov na svojom elektromobile, zapojíte ho a ráno sa zobudíte s plne nabitou batériou. Používanie domácej nabíjačky je vo výsledku najlacnejší, najpohodlnejší a najbezpečnejší spôsob nabíjania elektrického vozidla a preto je to štandardná voľba mnohých majiteľov elektromobilov.