Zorientujte sa vo výbere bezdrôtových slúchadiel

Kto tvrdí, že slúchadlá nie sú súčasťou jeho života, klame. Umožňujú nám poslúchať hudbu, telefonovať alebo jednoducho dať ľuďom najavo, aby nám dali pokoj. Ako však pokročila doba, tak pokročili aj technológie, čo platí aj v prípade slúchadiel.

Veľmi obľúbenou možnosťou sú v súčasnosti bezdrôtové slúchadlá. Ich ponuka je však taká široká, že vybrať si tie správne môže byť niekedy skutočnou výzvou. Je teda dôležité správne sa zorientovať vo všetkých možnostiach. Prinášame vám niekoľko kľúčových faktorov, ktoré by ste mali poznať, kým investujete do nových bezdrôtových slúchadiel.

Nie sú slúchadlá ako slúchadlá

V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že bezdrôtové slúchadlá sú dostupné vo viacerých druhoch.

Veľmi často sa stretávame s Bluetooth slúchadlami cez hlavu, ktoré možno označiť za tie klasické. Ide o slúchadlá, ktoré sa dajú pripojiť ku mobilným zariadeniam a počítačom prostredníctvom funkcie Bluetooth. Výhodou týchto slúchadiel je, že ich netreba vyberať z uší, pretože ich stačí zavesiť na krk.

Okrem toho však ponúkajú vysokú kvalitu zvuku a dobrú výdrž batérie. Dobrá cena je len čerešničkou na torte. Za nevýhody možno považovať fakt, že sú väčšie a ich uskladnenie zaberá viac miesta a ich menší dosah.

Druhou možnosťou sú True Wireless slúchadlá do uší, ktoré nemajú absolútne žiadne káble. Sú malé a ihneď sa stanú skvelým spoločníkom nielen na cesty, ale aj počas športovania. Okrem toho majú dobrú výdrž batérie a sú pohodlné počas nosenia. Ich nevýhodou je to, že bývajú drahšie a počas nabíjania neposkytujú možnosť počúvania hudby.

Kľúčové parametre bezdrôtových slúchadiel

Pri výbere bezdrôtových slúchadiel je potrebné brať do úvahy najmä kvalitu zvuku. Nie všetky produkty totiž majú rovnakú zvukovú kvalitu. Dôležité je venovať pozornosť parametrom, ako je frekvencia, basová odozva a hlučnosť.

Podstatným faktorom je aj pohodlie. Za najpohodlnejšie sa považujú over-ear slúchadlá, no to neznamená, že ostatné druhy nie sú pohodlné. Mnohí ľudia si zakladajú aj na dizajne slúchadiel, pretože chcú, aby sa hodili k ich štýlu.

Rozhodujúcim faktorom často býva cena. Na trhu nájdete slúchadlá v rôznych cenových rozpätiach, takže by ste si hneď v úvode mali určiť, koľko do nich chcete investovať.

Výber bezdrôtových slúchadiel nemusí byť náročný, ako máte vopred aspoň malú predstavu o tom, čo hľadáte. Pomôcť vám môžu aj recenzie iných ľudí, ktorí si už tieto slúchadlá zaobstarali.