6 nových funkcií FaceTime

Nemôžete sa dočkať, až vyskúšate nové funkcie so svojimi priateľmi? Od kompatibility s Androidom po synchronizované sledovanie filmov - to je to, čo je nové pre funkciu FaceTime.

Nemôžete  sa dočkať, až vyskúšate nové funkcie so svojimi priateľmi? Od kompatibility s Androidom po synchronizované sledovanie filmov – to je to, čo je nové pre funkciu FaceTime.

Popularizácia FaceTimu v dobe pandemickej

FaceTime je služba videochatu spoločnosti Apple, ktorá existuje od roku 2010, ale globálna pandémia koronavírusu spôsobila, že videohovory sa stali oveľa dôležitejšími pre obchodné účely aj pre kontakty s priateľmi a rodinou. 

Spoločnosť Apple oznámila niektoré kľúčové aktualizácie FaceTime počas svojej akcie WWDC. Hneď sa stali populárnymi a zožali úspech prítomnej verejnosti. Niektoré z funkcií skutočne slúžia na to, aby sa FaceTime viac menej podobal na Zoom, zatiaľ čo ďalšie funkcie – napríklad SharePlay – sú všetky nové a môžu ponúknuť skvelé nové spôsoby virtuálneho stretávania sa s priateľmi.

Vytvoriť odkaz na pozvánku

Namiesto telefonovania s iným používateľom FaceTime cez aplikáciu a nastavovania hovoru počas telefonovania, môžete teraz vygenerovať odkaz na pozvánku, ktorý pošlete svojim priateľom, rodine alebo kolegom. To vám umožní vložiť odkazy do kalendárov a naplánovať ich na neskôr, namiesto toho, aby ste museli nastavovať hovor, keď sa schôdza začne.

FaceTime s Androidom a Windows

Aplikácia FaceTime bola predtým k dispozícii iba používateľom zariadení iPhone alebo iMac, ale pomocou odkazov na pozvánky môžete pozvať na hovor aj ľudí , ktorí nevlastnia zariadenia od Applu, aby sa k hovoru pripojilo viac ľudí so zariadeniami s operačným systémom Android alebo Windows. Keď im pošlete odkaz, budú sa môcť pripojiť prostredníctvom svojho webového prehliadača na akomkoľvek zariadení, ktoré používajú. Apple tvrdí, že hovory budú stále end-to-end šifrované. 

Vylepšený zvuk 

V aplikácii FaceTime bude k dispozícii nová funkcia izolácie zvuku, ktorá výrazne pomáha znižovať hluk v pozadí. Spoločnosť Apple predviedla ukážku, v ktorej osoba používala hlučný odfukovač lístia za osobou, ktorá bola na hovore, ale keď bola aktivovaná nová funkcia izolácie, bolo počuť iba jej prejav. Skvele sa hodí táto nová funkcia na prijímanie hovorov v hlučných lokalitách, aj keď to, ako to je v skutočnosti a či sa odhlučnenie darí, sa ešte len uvidí.

Na druhej strane mince čo sa týka zvuku je vylepšenie priestorového zvuku, ktorého cieľom je využiť 3D zvukové spracovanie na zachytenie väčšieho množstva prostredia okolo reproduktora – na to aby sa Vám zdalo, akoby boli ľudia v miestnosti s vami.

Režim Portrét pre FaceTime

Vďaka fotoaparátom na telefónoch iPhone, iPad a najnovších počítačoch iMac môžete pri používaní aplikácie FaceTime mať pri svojich hovoroch FaceTime atraktívne rozmazané pozadie. Zoom ponúka podobnú funkciu, ale je iba softvérová zatiaľ čo Apple ju má vo svojich zariadeniach, takže je možné, že sa vo verzii Apple dočkáme zlepšenia v tom, ako dobre budete „vystrihnutí“ zo svojho pozadia.

SharePlay 

SharePlay vám umožňuje sledovať filmy alebo počúvať hudbu úplne synchronizovanú s priateľmi a rodinou cez FaceTime. Povedzme, že chcete napríklad sledovať Shreka so svojimi priateľmi (pretože prečo by ste to neurobili). Aplikácia SharePlay umožní, aby sa film začal na oboch vašich zariadeniach (iPad, iPhone, Mac alebo Apple TV) hrať úplne v rovnakom čase, čím napodobňuje zážitok zo spoločného sledovania v jednej miestnosti. Obe strany hovoru môžu pozastaviť a pretočiť všetko, čo sledujete, a môžete si film AirPlay prehrať na svojom Apple TV pomocou telefónu alebo iPadu iba pre hovor FaceTime.

Skupinové zobrazenie mriežky FaceTime

Skupinové hovory FaceTime sú dôležitou funkciou – sú populárne v súkromnom, rodinnom aj pracovnom živote. Nové zobrazenie mriežky umiestni všetkých účastníkov hovoru na obrazovku, vďaka čomu je ľahšie vidieť, kto je súčasťou hovoru, pričom je zvýraznený aktívny reproduktor. Vyzerá to rovnako ako zobrazenie Galérie Zoom a bude táto nová funkcia vítaným doplnkom pre všetkých, ktorí sa snažia využívať skupinové hovory cez FaceTime.

Zaujali Vás tieto novinky? Sme zvedaví ako budú fungovať v realite a akých nových funkcií sa ešte od tvorcov dočkáme. Technologický pokrok je nezastaviteľný.

foto:unsplash