Instagram Live napodobuje Clubhouse s možnosťami stlmenia a vypnutia videa

Apple je známy predovšetkým vďaka svojim telefónom iPhone, počítačom Mac a samozrejme Ted Lasso. Teraz však vyrába aj malý sledovač s názvom AirTag. Pripojíte ho k objektu, ako sú napríklad vaše kľúče, a pomocou aplikácie Apple Find My môžete sledovať, kde sa nachádza.

INSTAGRAM LIVE s novými funkciami

Facebook vytvoril konkurenta Clubhouse v rámci miestností Messenger Rooms a experimentuje aj s platformou Q&A podobnou Clubhouse.

Momentálne spoločnosť začala využívať ešte jeden zo svojich najväčších produktov aby konkurovala Clubhouse: Instagram Live. Spoločnosť Instagram oznámila, že pridáva nové funkcie, ktoré používateľom umožnia stlmiť mikrofóny a dokonca vypnúť svoje video počas používania služby Instagram Live.

Čo je cieľom týchto nových funkcií?

Instagram vysvetľuje, že tieto nové funkcie poskytnú hostiteľom väčšiu flexibilitu počas ich zážitkov z priameho prenosu, pretože môžu znížiť tlak na to, aby pri živom vysielaní mysleli na to ako vyzerajú alebo znejú.

Keď sa ľudia nebudú musieť trápiť tým, ako vyzerajú, môžu sa ľahšie zapojiť do hlasového rozhovoru. Navyše, iba zvuk umožňuje užívateľom zapojiť sa do ich komunity pri multitaskingu – možno robia domáce práce alebo sa pohybujú a nemôžu sedieť a pozerať sa priamo do kamery.

 Do dnešného dňa to bola jedna z výhod používania Clubhouse oproti živému videorozhovoru. Mohli ste sa zúčastniť hlasových chatovacích miestností Clubhouse bez toho, aby ste sa konverzácii museli vždy venovať naplno alebo si robiť starosti s hlukom v pozadí. A teraz túto funkciu okopíroval aj Facebook.

Instagram prvý krat otestoval nové funkcie počas Instagram Live medzi generálnym riaditeľom Facebooku Markom Zuckerbergom a vedúcim Instagramu Adamom Mosserim.

Instagram má pre svojich užívateľov aj ďalšie nové lákadlá

Toto nie je prvá funkcia, ktorú Instagram v posledných týždňoch pridal, aby nalákal užívateľov na svoju platformu namiesto Clubhouse alebo iných konkurentov.

 V marci zaviedol Instagram pre ľudí možnosť využívať živé miestnosti, ktoré umožňujú vysielanie súčasne až štyrom ľuďom . Izby mali osloviť záujemcov, ktorí chceli usporiadať živé talkshow, rozšírené otázky a odpovede a ďalšie smalltalky – všetko, čo sa v klube Clubhouse často nachádza. 

Hoci materská spoločnosť Instagramu, spoločnosť Facebook, už má vo vývoji aplikáciu priamejšieho klonu Clubhouse s Live Audio Rooms na Facebooku a Messengeri, spoločnosť uviedla, že neočakáva, že by mala byť spustená do testovania už toto leto. Najprv bude k dispozícii skupinám a verejným činiteľom, nie širšej verejnosti. Viac sa dočítate v našom článku /link/

Nové funkcie Instagram Live sa medzitým už rozširujú na globálne publikum Instagramu pre iOS aj Android.

Foto: Unsplash